Tradīcijas

      Visas mūsu iestādes tradīcijas ir veidojušās ar laiku. Tie ir notikumi , pasākumi un rituāli, kuri iedzīvojušies, turpina attīstīties, kļūst mīļāki, interesantāki un priecē mūsu bērnus, vecākus un darbiniekus.

Mums ir savs iestādes karogs, uz tā ir attēlotas mūsu grupu zīmītes "Mēnestiņs", "Laimīte", "Jumītis", "Ausmiņa", "Saulīte", tas tiek izmantots svinīgās reizēs.                                                                             

       

 Dzimšanas dienu svinēšana.

Dzimumdiena –

Jauka diena,

Gadā tā ir tikai viena…

tādēļ, to jānosvin īpaši un interesanti. Katrā grupā ir izveidojies savs dzimšanas dienu svinēšanas rituāls. Jubilārs šajā dienā ir galvenais, tam ir goda vieta un visu uzmanība. Bet visiem ir patīkami gatavot draugam dāvanu, sveikt to un iet rotaļās. 

Bērnu darbu izstādes

Jau daudzus gadus tiek veidota bērnu darbu izstāde. Katrā gadalaikā tai ir savādāka noskaņa : rudenī  - krāsaina un enerģiska, ziemā - balta un noslēpumaina, pavasarī un vasarā zaļa, enerģiska un jautra. Gatavojot darbiņus izstādei skolotājas ar bērniem strādā gan individuāli, gan nodarbību laikā. (foto skat.Galerijā).

Svētku svinēšana

Iestādē tiek svinēti gadskārtu ieražu svētki, kas nāk no mūsu senču kalendāra - Miķeļi, Mārtiņi, Ziemassvētki, Meteņi, Lieldienas, Jāņi.

Netiek aizmirsti arī jaunāki un modernāki svētki - Valentīna diena un Smieklu diena.

Uz visiem svētkiem vienmēr ar prieku gaidam vecākus, bet sevišķi mīlļi ir gaidīti: vecmāmiņas un vectētiņi uz  "Vecvecāku balli", tēvi uz " Tēvu dienu" un māmiņas uz "Mātes dienas "svinībām.

 

Katra mūsu iestādes grupiņa ir īpaša . Par savu grupiņu bērni un skolotājas stāsta tā:

Grupa "Mēnestiņš"

Mēs mācāmies:Pazīt visus saules starus kā ābecē burtus,

Rakstīt gaisā un ūdenī ar pirkstu kā zīmuli,

Saklausīt putnu valodu.Puķu valodu.

Saskaitīt gailenes.Saskaitīt zemenes.Dalīt riekstus.

Zīmēt ar ūdens un varavīksnes krāsām.

Vingrot vējam uz mazā pirkstiņa.

Dziedāt un dancot kā odam, kā sienāzim.

Konfekšmācību, kūkniecību, mākoņmācību.

Klaisīties kā zāle dīgst un vēl, un vēl...

/M.Laukmane/ 

Mūsu moto: palīdzēt katram bērnam noticēt sev, gūt panākumus, izteikt sevi radošā darbībā, būt atsaucīgam, rosināt bērnos iniciatīvu mācīties, vērot, pētīt un izdarīt secinājumus, un maksimāli  piesātinot viņa dzīvi ar bērnam pieņemamām, patīkamām un nepieciešamām darbībām, sagatavot viņu turpmākajiem dzīves posmiem.

Grupa "Laimīte

''Mēs esam  čakli, rosīgi, zinātkāri, atjautīgi un visādi citādi omulīgi un mīļi bērni. Katru dienu mūsu rociņām un kājiņām, galviņai un pirkstiņiem radoši darboties palīdz mūsu skolotājas Līga  un Elīna , bet par mūsu puncīšiem un tīrību grupiņā gādā auklīte Marika .

Katru dienu grupiņā mūs sagaida divi bruņurupuči Pičiņš un Pačiņš, bruņurupuči ir nopietni un gudri.

Mūsu grupiņā nav laika garlaicībai vai skumjām. Mēs aktīvi iepazīstam pasauli ap mums, uzzinām daudz jauna un interesanta, iemācāmies to, ko vēl nepratām, rotaļājamies un svinam svētkus.Mums ir savas tradīcijas: gatavojam dāvanas un apsveikumus dzimšanas dienām, vārda dienām un citiem svētku pasākumiem un suminām gaviļniekus. Svinam Zinību dienu, Miķeļus, Mārtiņus, Latvijas dzimšanas dienu, Ziemassvētkus, Meteņus, Smieklu dienu, Lieldienas. Rīkojam svētkus mūsu tētiem, vecvecākiem, māmiņām.

Kopā ar vecākiem gatavojam dažādas izstādes: „ Rudentiņš -bagāts vīrs”, „ Rudens ziedi”, „ Balti, tīri sniegavīri”, „ Reiz mežā dzima eglīte”, „ Sveces”, „ Lieldienu olu turētāji”, „ Manai māmiņai čaklas rokas” u.c.

Pirms Ziemassvētkiem pie mums darbojas Ziemassvētku pasts, bet 14. februārī- Draugu pasts.Mēs labprāt apmeklējam Bērnu bibliotēku „ Zīlīte”, teātra izrādes, Zoodārzu un citas interesantas vietas.

Un vēl mēs rakstām savu „ Burtu pasaku ābeci”.

Par visu stāstīt būs ļoti gari. Nāciet pie mums ciemos un uzzināsiet visu paši!"

Grupa "Jumītis" 

"Jau atnākot uz Jumīšu grupu mūs sagaida Gariņš Knariņš. Viņš redz visus mūsu darbus un nedarbus, un no pirmās dienas aicina mūs būt draudzīgiem. mēs mācāmies būt atbildīgi par sevi un citiem, tāpēc cenšamies kārtot savas lietas it visur - par to saņemot apbalvojumu "Saulīti" . Mūsu uzdevums ir rūpēties arī par augiem. Mums ļoti patīk padižoties citu pulciņā ar saviem veikumiem.Esam aicināti kopā ar vecākiem vai vecvecākiem piedalīties dažādos konkursos un izstādēs".

Grupa "Ausmiņa"

"Mūs sagaida dzeltena, jauka grupiņa, kur ir silti, saulaini  pat pelēkā dienā, tāpēc parasti mums ir labs noskaņojums. Ar mums jūs varat iepazīties , aplūkojot dzimšanas dienas kalendāru. Tur mēs apskatāmies savas bildītes un gaidām dzimšanas dienu, kad tiks klāts svētku galds un būs dziesmas un dejas. Mēs esam draudzīgi, smaidīgi un mīļi un to mēs atkārtojam katru dienu, sasveicinoties rīta aplī:

“Labrīt, saulītei,

Labrīt, zemītei,

Labrīt, putniņiem,

Labrīt, sev,

Labrīt, tev,

Labrīt, mīļie draugi!”

Augumā mēs vēl esam mazi, taču ļoti zinātkāri, kā mazi zinātnieki. Mums patīk ar vilcieniņa palīdzību noskaidrot kāda ir diena, kāds ārā laiks, kāds gadalaiks un mēnesis. Mums kā maziem pētniekiem saista viss nezināmais un apslēptais. Sevišķi mums patīk minēt, kas noslēpies brīnummaisiņā, vai, kas klauvē pie durvīm, vai , ko es izvilkšu no kastītes! Mums ir savas domas un spriedumi par visu, ko mēs uzzinām un mēs to neslēpjam, tāpēc mums vienmēr ir jautri. Kā jau daudziem mums patīk svētki, kad pie mums nāk dažādi ciemiņi. Var atnākt gan vāvere, gan zaķis, gan ezis un vēl un vēl… Tas viss mums sagādā pārsteigumu un prieku".

Grupa "Saulīte"

         „Bērni ir kā puķes Dieva pasaules dārzā, kas uz laiku uzticēti mūsu mīlestībai un kopšanai, bet aug attīstās pēc viņu pašu nesatricināmiem likumiem.”

Kad trešais dzīves gads ir klāt, bērns sāk apmeklēt mūsu iestādes grupu „Saulīte”. Katru dienu grupiņā  bērnus sagaida un spēlējas skolotājas, bet par kārtību rūpējas skolotāju palīgs. Prioritāte šajā vecumā ir sociālo prasmju attīstība, tāpēc aktīvi iepazīstam pasauli. Mūsu bērni rotaļājas, aktīvi darbojas un svin svētkus.

Mums ir savas tradīcijas - gatavojam apsveikumus dzimšanas dienām un apsveikuma kartiņas ar sumināmā plaukstas nospiedumiem.

Svinam Zinību dienu, Miķeļus, Ziemassvētkus, Lieldienas, Līgo dienu. Maijā rīkojam svētkus māmiņām. Gada laikā kopā ar vecākiem organizējam izstādes : „Mans mīļais mājdzīvnieks”, „Mans sapņu sniegavīrs”, „Brīnumainās olas”. Bērniem notiek jautrie brīži:„Ābolīši krīt”, „Krāsaino lapu taciņa”,„Nāc ar mani padejot!”,„ Krāsainais lakatiņš”,„ Cālīši, vistiņas, gailīši”,„ Kukainīši, vabolītes”.

Katru dienu grupiņā mūs sagaida zivtiņas. Zivtiņas ir ļoti aktīvas. Bērniem tas ļoti patīk.

Mēs labprāt gaidām Jūsu bērnus mūsu grupiņā.