23/05/2018

Veselības nedēļa 2018.


Lasīt tālāk

10/05/2018

Izcēlu ozolu plāniņa vidū...

 

 

Sagaidot ļoti nozīmīgu 2018.gada notikumu- mūsu Latvijas simtgades jubileju, 10.maijā Daugavpils pilsētas 12.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi pulcējās iestādes pagalmā uz ozola stādīšanas pasākumu. Šo ozoliņu mēs stādījām ar novēlējumu mūsu Dzimtenei būt stiprai un izturīgai kā ozols.

    Ozols latviešu tautai ir Tēvzemes mīlestības apliecinājums, Latvijas simbols. Mēs bieži dzirdam: „Stiprs kā ozols”, „Vīrs kā ozols”, „Stalts kā ozols”, jo no visiem kokiem ozols ir visizturīgākais un simbolizē vīrišķību, spēku un ilgu mūžu- ozols trīs simti gadu aug, trīs simti gadu briest, trīs simti gadu kalst. Bet ozola zīle ir gudrības un labklājības simbols. Ne velti par 2018. gada koku ir izvēlēts ozols.

  Jau no seniem laikiem vislielākajos latviešu svētkos, vasaras saulgriežos, līgotāji vij ozolzaru vainagus un liek tos galvā Jānim, ar ozolzariem pušķo mājas, pajūgus un automašīnas.  Vēl arvien ozola zaru vītnes ir rotājums ne tikai vasaras saulgriežos, bet arī ģimenes godos, valsts svētkos, Dziesmu svētkos, atklājot un iesvētot jaunas ēkas, tiltus un pieminekļus. Ozola lapa Latvijā ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju simbols. Mūsdienās ozola zari rotā Latvijas Republikas valsts ģerboni, mūsu naudas zīmes, firmu un organizāciju emblēmas.

 Vecākās un sagatavošanas grupas bērni bija sagatavojuši tautasdziesmas par ozolu un skandināja tās, lai ozoliņš augtu un pieņemtos spēkā.

  Arī triju kārtu jostu sējām, lai saulīte rotājas trejdeviņos spēka zaros. Un neizpalika arī rotaļa par bitītēm, jo tās bieži izvēlas savai dzīvesvietai ozolus.

Ozoliņi, ozoliņi,

Tava liela resnumiņa!

Tek bitīte trīs dieniņas,

Nevarēja aptecēt.


Lasīt tālāk

26/03/2018

Izstāde "No mūsu tautas pūra lādes"

Cienījamie vecāki!

Bērni, gatavojoties Latvijas simtgadei, vēlas izzināt daudz interesantu un aizraujošu lietu par savu dzimteni. Par tās tradīcijām, kultūru, vēsturi.

Aicinām Jūs palīdzēt izstādes “No mūsu tautas pūra lādes” tapšanā.

 

Uz izstādi var nest senlietas un rokdarbus. Tās var būt vecmāmiņu un vecvecmāmiņu bērnības dienu pašgatavotas rotaļlietas, grāmatas vecajā drukā, sens gludeklis, vērpjamais ratiņš,  senču goda tērps(tautas tērps) dzīves svarīgākajiem notikumiem, rakstu rakstiem izrakstīti cimdi, zeķes, segas, galdauti, dvieļi, jostas un vēl daudz citu interesantu un ikdienā bērniem nezināmu lietu.

Gaidīsim, izstādei paredzētas lietas, līdz 20.aprīlim.

Paldies par atsaucību un līdzdalību!


Lasīt tālāk

23/03/2018

"Rakstu raksti"

Cienījamie vecāki!

Aicinām Jūs piedalīties

izstādē “ Mūsu saimes rakstu raksti”.

Izstāde tiks veidota no katra bērna un darbinieka individuālā raksta.

Raksta veidošanas instrukcija ir pieejama pie grupas skolotājām.

Gatavu rakstu (iekrāsotu kvadrātā bez cipariem) lūgums nodot skolotājām izstādes noformēšanai līdz 10.aprīlim.


Lasīt tālāk

25/01/2018

Ceļojums pa Labijas zemi

Vai Jūs esat bijuši Labijas zemē? Nepazīstat tādu?! Bet mūsu bērni pazīst to ļoti labi. Tā ir labās uzvedības zeme. Un bērni pa to ceļo katru dienu.

     Šodien, 25.janvārī, grupas " Jumītis" un "Laimīte" bērni satika šeit Nezinīti. Viņš gan uz šo zemi ieradās pirmo reizi. Un tas bija manāms jau no paša sākuma. Nepateicis nevienam "Labrīt", sāka skraidīt pa zāli, svilpot un grūstīties. Viņš nemaz nezināja, ka, kādu satiekot, vajag sasveicināties! Un tas nebija vienīgais par ko Nezinītis nezināja. Bērni mācīja Nezinītim kā jāuzvedas pie galda, rotaļu laikā, nodarbību laikā, pastaigas laikā. 

     Nezinītis ļoti centās iemācīties labās uzvedības noteikumus un bija ļoti pārsteigts, ka bērni gan zina noteikumus, gan prot tos ievērot!

     Pasākums tika organizēts APU ( atbalsts pozitīvai uzvedībai) programmas realizācijas iestādē ietvaros.

    Aicinām arī Jūs, mīļie vecāki,  mājās kopā ar saviem bērniem turpināt  ceļojumu pa Labijas zemi!


Lasīt tālāk

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28